Makaleler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Haberleri Nöral Terapi ile Ağrılardan Kurtulmak Mümkün

Nöral Terapi ile Ağrılardan Kurtulmak Mümkün

Almanya'da 1940 yılında bulunan nöral terapi, lokal anestezik madde kullanılarak yapılan vücudun düzenleme tedavisi olarak biliniyor

Nöral Terapi ile Ağrılardan Kurtulmak Mümkün
+
-

Normalde sağlıklı bir beden, fonksiyon bozukluklarını ve hastalıkları ortadan kaldırmaya çalışır, kendini belli ölçülerde tamir eder. Fakat toksin yükü, ortopedik yaralanmalar, geçirilen ameliyatlar, psikolojik stres, kan ve lenf dolaşım bozuklukları gibi birçok nedenden dolayı hücrelerin normal işlevlerini yerine getirmesi için gerekli olan elektriksel yükü bozulur, kendini tamir etme mekanizmaları düzgün çalışamaz hale gelir. Nöral terapi de hücrelerin elektriksel yükünü düzeltip vücudun kendini iyileştirme kapasitesini artırmayı hedefler.

15’den fazla hastalıkta etkili

Vücudun otomatik işlevlerinden sorumlu sinir sisteminin parçası olan otonom sinir sisteminin fonksiyon bozukluğunun tedavisinde etkili olan nöral terapi, cilde, tendon ve ligamentlere, akupunktur ve kas tetik noktalarına, sinir çevrelerine, yara ve ameliyat izlerine, otonomik ganglionlara düşük dozlarda lokal anestezikler şeklinde uygulanır. Nöral terapi (NT) boyun, sırt ve bel ağrıları, diz, kalça, omuz ağrıları, fibromyalji, kronik yorgunluk sendromu, boyun ve kas kaynaklı baş ağrıları, romatizmal hastalıklar, zona ve sekeline bağlı ağrılar, trigeminal nevralji, yüz felci, alt ekstremite dolaşım bozukluğu, huzursuz bacak sendromu, kulak çınlaması ve baş dönmeleri gibi hastalıkların tedavi sürecinde etkilidir.

 

Uzm. Dr. Eren Yıldırım

Fizik Tedavi ve RehabilitasyonFizik Tedavi ve Rehabilitasyon Doktorları

Dr. Öğr. Üyesi Rabia Cerrah Karanfil

Dr. Öğr. Üyesi Rabia Cerrah Karanfil

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kurumsuz
}